Kde hledat pomoc

27.01.2020

Pokud máte hendikepovanou kočku, budete potřebovat odborníka na slovo vzatého - odbornou diagnostiku poškození míchy a rehabilitace. 

Setkala jsem se na velkých a vyhlášených klinikách i na malých soukromých veterinách s chybnými diagnostikami a chybnými úsudky, vč. prohlašování, že kočka musí být uspána. Míra utrpení kočky s postižením je dána tím, jak jí dokážete nejrychleji poskytnout diagnostiku. Některé kočky mají záněty močového měchýře, nebo už dokonce ledvin, protože je po úraze lidé nechali tak. Některé se nedaří kvůli stažení močového měchýře ručně vymočovat. Jiné mají horečky, nejedí atd. Na počátku se můžete u zanedbané postižené kočky setkat s čímkoliv.

 Mějte na paměti, že jenom nalezení správné příčiny povede k jejímu odstranění

Proto vám vřele doporučuji v zájmu kočky i Vás šetřit svůj čas. Na diagnostiku postižení je nejlépe vybavena veterina Jaggy v Brně, speciálně MVDr. Aleš Tomek, který mi již zachránil spoustu koček. Jako jediní jsou vybaveni i vet. léčivem Myocholin na uvolnění svalstva močového měchýře, který umožní vymačkávání  měchýřů těm, u kterých je močový měchýř vlivem postižení stažený. Dále jsou schopni vás naučit vymačkávání a ukázat rehabilitační cviky nebo vás odkázat na další specialisty. Jaggy v Brně - MVDr. Tomek je prostě jasná první cesta. 

Diagnostika postižené kočky Jaggy Brno

Telefon pro objednání:  +420 545 234 035  
 portfolio MVDr. Tomka
 web Jaggy Brno


Spinální chůzi a masáže učí p. Ilona Horáková - tel. 607 531 901  a facebook 
Vozíčky a postrojky na míru vyrábí p. Kristýna Dvořáková - její facebook zde