Kolik stojí život s handicapCat

06.02.2020

Péče o jednu postiženou kočičku vychází měsíčně na cca 2500 Kč. Cena je orientační. Kvůli veterinární dietě a potřebě hygienických prostředků a pomůcek je cena takto vysoká. Tato částka se zvyšuje s veterinárními vyšetřeními, odbornými rehabilitacemi nebo diagnostickými metodami jako je magnetická rezonance aj. Není problém pro takové případy vytvořit aukci nebo sbírku a pomoci s úhradou nákladů na tato vyšetření u Vaší micinky po předchozí domluvě.  

Nejdůležitější je urinary dieta + kontroly krve a moči

Hendikepované kočičky jedí speciální stravu na ochranu močového měchýře, protože nejsou schopny se vyprazďnovat, jak potřebují a jsou závislé na ručním vymočování dvakrát až pětkrát denně. Bez diety jsou náchylné k tvorbě močových struvitů a kamínků více, nežli zdravé a pohyblivé kočičky. Dieta, která předchází vzniku těchto zdravotních problémů močového měchýře je stejně drahá jako kvalitní (superprémiové) krmivo, nelze ji obejít. Každá kočička má denně 2 kapsičky urinary mokré stravy nebo konzervičku a pak také suchou granulovu stravu URINARY. Dále je potřeba jednou za čtvrt roku na veterině vyšetřit moč, aby se včas podchytil případný zánět. K tomu není třeba kočičku nosit na veterinu, pouze moč. Dále je vhodné jednou do roka nechat udělat celkový krevní rozbor. Každá kočička, která má přerušenou míchu, není schopná sama močit, proto je potřeba hygienických kapesníčků a dezinfekce v případě, že micinka vykoná velkou potřebu nevědomky mimo záchod. 

Kočičky kromě toho budou rády za vybavení v podobě rehabilitačních postrojků, které jsou v práci s postiženými psy u nás i v cizině rutinou, ale nejsou už tak známé pro použití s kočkami. Je to kondiční i terapeutická pomůcka. Cvičí se v něm tzv.  spinální chůze. Každá kočička si na postrojek zvyká svým tempem v závislosti na povaze i míře postižení. Potřebujete ho jen na pár měsíců do začátku. Dále mohou mít na míru vyráběné  vozíčky s kolečky a jištěním, aby se mohly pohybovat lépe po zahradě. Na doma jsou nevhodné. Další potřeby jsou stejné jako u zdravých koček. Každá hendikepovaná kočka si chce hrát, mazlit se a papat pamlsky a multivitaminové pastičky. 

Výroba postrojků  - Kristýna Dvořáková
diagnostika - MVDr. Aleš Tomek , tel. +420 545 234 035

TIP

Ušetříte, pokud budete kupovat urinary dietu v e-shopech jako je zoohit nebo bitiba nebo jiné a ne v kamenných obchodech.